İSLAMİ KINA EKONOMİK PAKET

İSLAMİ KINA EKONOMİK PAKET 0544 328 0942

İslami Kına Organizasyonu

İslami Kına Organizasyonu

İletişim Bilgileri

WhatsApp ile ulaşmak için tıklayınız. 

2 Kişilik Bayan İlahi Ekibi
Aşr-ı Şerif
Giriş Konuşması
Def Eşliğinde İlahiler
Kahve İkram Bölümü
(Anne ve Kayınvalide)
Gül Merasimi / Nasihatlar
Gelin – Kayınvalide Atışması
(Tiyatro seslendirmeyi kına ekibi yapıyor. )
Helallik Alma Bölümü
Kına Yakma Merasimi
Kapanış Konuşması ve Duası
Palyaço
(Program başından sonuna kadar Çocuklar için yüz boyası sosis balon ve çeşitli oyunlar)
Organizasyon İle Gelen Malzemeler
Gelin Yolları
Karşılama Masası
(Masa Örtüsü,Jardenyer Takımı,2 Adet Şamdan,lokum,Gül suyu,Konuşma Balonları)
2 Adet Konfeti 2 Adet Volkan
Kahve Fincanı Takımı
7 Adet Gül

İslami kına Organizasyon Program Akışı

-Seçilen bir eser eşliğinde gelin yollarının altından gelinimiz davetlilerin huzuruna çıkar.

 -Tahta kadar gelir ve oturur. Etrafında volkan ve konfeti şov yapılır.

 – Eser kapatılır ve hoş geldiniz ilahileri ile davetliler selamlanır.

 – Aileler, gelinimiz ve organizasyonumuz adına hoş geldiniz konuşması yapılır.

 -Asr-ı Şerif okunarak manevi ortam kuvvetlendirilir.

 – Düğün ilahi eşliğinde gelinimiz ortaya alınır ve etrafında def çalarak ilahi söylenir. Bu görsellik ile ara ara gelinimizin elinden tutularak, davetlilere selam vermesi sağlanır.

 – Def eşliğinde birkaç ilahi daha seslendirilir.

 -Kahve ikram bölümü ( gelinimizin anne ve kayınvalidesine bir jesti olarak anne ve kayınvalidesinin nisan, kına, düğün, davetliler, ikramlar derken, bir hayli yorulduklarını düşünerek onlara elleri ile kahve ikram etmek istediği belirtilir ve ikram için anne – kayınvalide tahta alınır)

 -Anne ve kayınvalide dosta düşmana karşı “yan yanayız, birlikteyiz” mesajı verirler. Kahveler ikram edilirken fon eşliğinde sonu kahve çekirdeğine dayanan, eşler arası sevgi, aşk, muhabbet ve şefkati konu alan bir hikaye anlatılır. Kahveler biter, gelinimiz fincanları alır, annelerimiz yerlerine, gelinimiz tahta geçer.

 – Def eşliğinde ilahiler seslendirilir.

 – Semazen gösterimizle ruhlar meşke dalar ☺

 – Gül Merasimi: Annenin gelinimize nasihatleri bolu mudur. Anne ve gelinimiz orta kısımda buluşurlar ve getirilen güller anneye verilir. Fon eşliğinde nasihatler seslendirilir. Her nasihatin sonunda annemiz bir gül verir nasihatler bitince yaşanılan duygu yoğunluğundan mütevellit yorulmuş olduğu düşünülerek tahta alınır. Bu esnada anne ve gelin ile ilgili ilahiler seslendirilir.

 -Elbette çocukları unutmadığımızı bilmenizi isteriz. Palyaçomuz ile birlikte çocuklarımız büyük bir çember yapar ve birkaç çocuk ilahisi eşliğinde oyunlar oynarlar. Çocuklar palyaçoyu taklit ederler. Bu sayede biraz önce toplanan hüzün bulutları dağılmış olur. ☺

 – Def eşliğinde ilahiler söylenir. Davetlilerin de ilahilere katılmaları sağlanarak ortam canlandırılır.

 – Gelin – Kayınvalide atışması ( Gelin ve kayınvalide orta kısımda buluşurlar, arkada ekip arkadaşlarımız gelin ve kayınvalidenin seslendirmelerini yaparlar. Bu atışmada davetliler kâh gülerek kâh alkışlar ile varlıklarını hissettirirler.) Not: Gelin ve kayınvalideyi rencide edecek, üzecek hiçbir kelime ve cümle bulunmamaktadır. Tamamen sevgi ve muhabbet içermektedir.

 – Son olarak gelinimiz ekibin yanına geçer ve kapanış marşlarını birlikte seslendirip, kına merasimine geçiş sağlanır.

 – Hazırlıklar tamamlanır, taht ortaya çıkar, gelin hanımın ya da ekibimizin seçtiği bir eser eşliğinde gelin ve arkadaşlarının salona teşrifi sağlanır. Gelinimiz birkaç tur atıp oturduktan sonra, arkadaşları etrafında dönmeye devam eder. Geniş bir çember yaparak eser bitince otururlar. Fon eşliğinde neden kına yakıldığına dair küçük bir hikayeden sonra anne gelinimizin sağ tarafına, kayınvalide de sol tarafına davet edilir. Anneden babadan davetlilerden helallik alınıp sağ elin kınası yakılır. Bu esnada helallik ile ilgili ilahiler okunur. Kayınvalide sol eline hediyesini verir ve sol elin de kınası yakılır. Bu esnada gelin ile ilgili eserler okunur.

 -Kapanış duası ile program nihayete erdirilir.

İslami kına organizasyonuEkonomik paket İslami kına organizasyonu genelde sıkça tercih edilen İslami kına gecesi paketlerinden bir tanesidir Bu paketimiz de kına tahtı olmaması  genelde gidilecek olan mekanların kına tahtının bulunması veya kına tahtının tercih edilmemesinden dolayı böyle bir paket hazırlama gereği duyduk. Uygun fiyata kaliteli Hizmet almak isteyenlerin tercihi durumundadır Sizlerde düşük bütçelerde güzel İslami kına organizasyonu istiyorsanız Hatıra organizasyonu Tercih edebilirsiniz.Çeşitli kına organizasyonları içerisinde size uygun mutlaka İslami kına paketi vardır bizlere 0544 328 09 42 numaralı telefondan ulaşabilir isteklerinize yazabilirsiniz.

WhatsApp ile ulaşmak için tıklayınız. 

Standart Paket İslami Kına İçeriği Görmek İçin Tıklayınız

İslami Kına Tahtlı Paket İçin Tıklayın