İslami Kına Organizasyonu İstanbul

İslami Kına Organizasyonu.

İnsanın ömründe yaşayabileceği en özel anlardan bir tanesi de kına gecesidir. İslami Kına organizasyonu yapacak olan gelin adayları, İslami kurallar çerçevesinde bir kına organizasyonu yapmayı arzu ettikleri takdirde, Bayan Tasavvuf Grubumuz yılların verdiği tecrübe ve deneyim ile siz değerli gelin adaylarına hizmet vermektedirler.

Uygun Fiyat, Kaliteli Hizmet, İslami Kına Organizasyonu İçin 0544 328 0942 Arayabilirsiniz.

İslami Kına Gecesi Organizasyonu

İslami Kına Organizasyonları,

Diğer eğlenceli paket organizasyonlarına göre ciddi farklılık gösterir. Örneğin eğlenceli kınalarda her bayan nedimelik (gelin adayına eşlik ve arkadaşlık yapabilecek yardımcı bayan) yapabilir. İslami kına organizasyonlarında ise nedime bayanların ve programdaki diğer içerikleri yapan arkadaşların deneyimli, dini hassasiyetleri olan ve bu alanda eğitimli olmaları şarttır.

Dini Kına Gecesi Organizasyonu Fiyatları

Dini Kına Gecesi Organizasyonu Fiyatları

Her Bütçeye Uygun İslami Kına Kampanyaları Hazırladık. Bütçenizi Sarsmadan Sizde İslami kına Gecesi Yapabilirsiniz.

Dini kına gecesi Program Akışı

 • Seçilen bir eser eşliğinde gelin yollarının altından gelinimiz davetlilerin huzuruna çıkar.
 • Tahta kadar gelir ve oturur. Etrafında volkan ve konfeti şov yapılır.
 • -Eser kapatılır ve hoş geldiniz ilahileri ile davetliler selamlanır.
 • Aileler, gelinimiz ve organizasyonumuz adına hoş geldiniz konuşması yapılır.
 • Aşr-ı Şerif okunarak manevi ortam kuvvetlendirilir.

 

 • ilahi eşliğinde gelinimiz ortaya alınır ve etrafında def çalarak ilahi söylenir. Bu görsellik ile ara ara gelinimizin elinden tutularak, davetlilere selam vermesi sağlanır.
 • Def eşliğinde birkaç ilahi daha seslendirilir.

Kahve ikram bölümü ( gelinimizin anne ve kayın validesine bir jesti olarak anne ve kayın validesinin nişan, kına, düğün, davetliler, ikramlar derken, bir hayli yorulduklarını düşünerek onlara elleri ile kahve ikram etmek istediği belirtilir ve ikram için anne – kayın valide tahta alınır)

 • Anne ve kayın valide dosta düşmana karşı “yan yanayız, birlikteyiz” mesajı verirler. Kahveler ikram edilirken fon eşliğinde sonu kahve çekirdeğine dayanan, eşler arası sevgi, aşk, muhabbet ve şefkati konu alan bir hikaye anlatılır. Kahveler biter, gelinimiz fincanları alır, annelerimiz yerlerine, gelinimiz tahta geçer.
 • Def eşliğinde ilahiler seslendirilir.

 • Semazen gösterimizle ruhlar meşke dalar.
 • Gül Merasimi: Annenin gelinimize nasihatleri bölümüdür. Anne ve gelinimiz orta kısımda buluşurlar ve getirilen güller anneye verilir. Fon eşliğinde nasihatler seslendirilir. Her nasihatin sonunda annemiz bir gül verir nasihatler bitince yaşanılan duygu yoğunluğundan mütevellit yorulmuş olduğu düşünülerek tahta alınır. Bu esnada anne ve gelin ile ilgili ilahiler seslendirilir.

Elbette çocukları unutmadığımızı bilmenizi isteriz. Palyaço  ile birlikte çocuklarımız büyük bir çember yapar ve birkaç çocuk ilahisi eşliğinde oyunlar oynarlar. Çocuklar palyaçoyu taklit ederler. Bu sayede biraz önce toplanan hüzün bulutları dağılmış olur.

 • Son olarak gelinimiz ekibin yanına geçer ve kapanış marşlarını birlikte seslendirip, kına merasimine geçiş sağlanır.
 • Hazırlıklar tamamlanır, taht ortaya çıkar, gelin hanımın ya da ekibimizin seçtiği bir eser eşliğinde gelin ve arkadaşlarının salona teşrifi sağlanır. Gelinimiz birkaç tur atıp oturduktan sonra, arkadaşları etrafında dönmeye devam eder. Geniş bir çember yaparak eser bitince otururlar. Fon eşliğinde neden kına yakıldığına dair küçük bir hikayeden sonra anne gelinimizin sağ tarafına, kayın valide de sol tarafına davet edilir. Anneden babadan davetlilerden helallik alınıp sağ elin kınası yakılır. Bu esnada helallik ile ilgili ilahiler okunur.  Kayın valide sol eline hediyesini verir ve sol elin de kınası yakılır. Bu esnada gelin ile ilgili eserler okunur.
 • Kapanış duası ile program nihayete erdirilir.
 • Gelinimiz artık dilediği hareket edebilir, davetlilerle ilgilenebilir.

Kına Tahtı Kiralama Fiyatı

Kına Tahtı Kiralama Fiyatı

Farklı Renk ve modellerde Kına Tahtı Kiralama Hizmetimizden Faydalanabilirsiniz.

Kına Organizasyonu Harici, Sadece Kına Tahtı Kiralama Hizmetide Alabilirsiniz.

Bir cevap yazın